Toksyna botulinowa stosowana jest celem czasowej dezaktywacji mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek na twarzy oraz w leczeniu nadpotliwości. Najczęściej stosowana jest celem likwidacji zmarszczek czoła, kurzych łapek, tzw. lwiej zmarszczki między brwiami. Ostrzyknięcie dołów pachowych pozwala na minimum 3 miesiące zapomnieć całkowicie o problemie pocenia się, nieestetycznych plamach na odzieży oraz nieprzyjemnym zapachu.
Kwas hialuronowy w formie usieciowanej to nic innego, jak wypełniacz służący do poprawy wyglądu tych miejsc, które utraciły swoją objętość podczas procesu starzenia się lub są nieestetyczne ze względu na tworzące je zagłębienia tkanek: bruzdy nosowo-wargowe, niektóre rodzaje zmarszczek, cienie oraz z dużą dozą ostrożności dołki pod oczami (tzw. dolina łez) to najczęstsze miejsca aplikacji korekcyjnej kwasu hialuronowego. Innym zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wolumetria twarzy, szczególnie policzków oraz powiększanie czerwieni wargowej.
Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowe są naszymi ulubionymi. Osocze izoluje się za pomocą specjalnych wirówek i odczynników z krwi pacjenta, a następnie, bogate w płytkowe czynniki wzrostu mające zbawienny wpływ na odnowę komórek skóry, wstrzykuje się w skórę, o której regenerację chcemy zadbać. Zabieg można łączyć z dermapenem (tzw. wampirzy lifting) oraz z wolumetrią wypełniaczem autologicznym, również wykonanym z osocza pacjenta. Ciekawą właściwością osocza PRP jest jego zastosowanie w leczeniu łysienia, zarówno u mężczyzn (początkowe etapy łysienia), jak i u kobiet. Czynniki wzrostu powodują bowiem nie tylko zwiększanie się liczby fibroblastów, ale również porost włosów.
Pacjenci, którzy potrzebują wypełniacza, ale nie chcą stosować syntetycznego kwasu hialuronowego mogą skorzystać z zabiegów wypełniaczem naturalnym, zrobionym z ich własnego osocza. Nie dość, że ma bardzo dobry efekt wolumetryczny, to jeszcze dostarcza do tkanek czynników wzrostu tak samo, jak zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Najlepsze efekty daje połączenie obu tych zabiegów.
Substancje aktywne zawarte w kremach mają ograniczone działanie, ponieważ nie przekraczają zwykle najbardziej powierzchownym warstw skóry. Odpowiedzią na ten problem jest mezoterapia, czyli podawanie substancji aktywnych tj. witaminy, czynniki wzrostu, substancje nawilżające bezpośrednio do tkanki skórnej w jej głębsze warstwy, tam, gdzie ich działanie jest najskuteczniejsze. Podawane preparaty dobierane są indywidualnie wg potrzeb skóry, podobnie jak metoda wstrzykiwania- za pomocą bardzo cienkiej igły bądź pistoletu śródskórnie (m.igłowa) lub z użyciem dermapena (m. mikroigłowa).
Lipoliza iniekcyjna jest rozwiązaniem dla osób, które posiadają niewielki obszarowo nadmiar tłuszczu w wybranych okolicach takich jak: podbródek, boczki, fałdy na brzuchu, bryczesy, wewnętrzna strona uda, ramiona. Zabieg polega na wstrzyknięciu w wyznaczone miejsca substancji fosfatydylocholiny, która niszczy komórki tłuszczowe. Lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem ułatwiającym odchudzanie i przeznaczona jest dla osób o prawidłowej wadze lub nieznacznej nadwadze. Najczęściej konieczne jest wykonanie 2-3 zabiegów.
Kompleksowy zabieg odmładzający polegający na wstrzyknięciu w skórę twarzy, szyi, dekoltu preparatu atelokolagenu typu I. Kolagen działa odmładzająco, regeneracyjnie, zagęszcza strukturę skóry i likwiduje drobne zmarszczki. Zabieg powtarzany w serii 3-4 cieszy się uznaniem na całym świecie.
Zwiotczenie skóry powiek to problem nie tylko estetyczny, ale i medyczny. Niekiedy opadająca skóra powiek ogranicza bowiem pole widzenia. Pacjenci ze zwiotczeniem powiek powinni być świadomi, że nie ma zabiegów nieinwazyjnych, które rozwiążą ich problem. Jedynie wycięcie nadmiaru skóry daje dobry efekt zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Blefaroplastyka to zabieg, który powinien być wykonywany JEDYNIE przez okulistów oraz chirurgów plastycznych, gdyż nieprawidłowo wycięta skóra i mięsień może prowadzić do niedomykalności powiek- jest to stan często prowadzący do znacznej utraty ostrości wzroku!
Nici PDO są stosowane w medycynie od lat 80. PDO to skrót od nazwy substancji, z której są wykonane - polidioksanonu. Jest to materiał rozpuszczalny, który po implementacji śródskórnej ulega biodegradacji w ciągu kilku miesięcy, a na jego miejsce przyrastają nowe włókna kolagenowe. W ten właśnie sposób nici PDO stanowią stymulator do odnowy tkanek- na tym polega ich właściwość biorewitalizująca. Gładkie nici PDO zakładamy tam, gdzie chcemy uzyskać wygładzenie skóry i odnowienie jej struktury, a więc można je stosować na wszystkie możliwe okolice. Powodują one również efekt liftingujący, ale bardzo delikatny. Natomiast pacjenci chcący uzyskać mechaniczne podniesienie tkanek i efekt typowo liftingujący powinni decydować się na nici COG, z haczykami. Ostateczną decyzję co do rodzaju implementowanych nici Pacjent podejmuje wraz z lekarzem na konsultacji przed zabiegiem.